Archiv autora: Eva Bártová

Srdečně zveme na přednášku Kousek Indie v Přibyslavi, která se bude konat v sobotu 12. října na radnici.
Program je určen od 17.00 dětem (drobné indické hry, soutěže, rukodělné aktivity) a v 18.00 začne přednáška Vojtěcha Homolky, vedoucího projektu Adopce na dálku hradecké Diecézní charity.

V přízemí radnice bude od 12. října do konce tohoto měsíce instalována putovní výstava příběhů z Indie Za naše úspěchy vděčíme vám.

Farnost Přibyslav zve v říjnu na následující události:

1. 10. 16.00-17.00 setkání společenství dětí od předškolních do 2. třídy;

16.00-17.30 setkání dětí od 3. do 6. třídy

3. 10. 16.00-17.00 setkání ministrantů

Farnost Přibyslav zve v září na následující události:

1. 9. Žehnání školních pomůcek po ranních bohoslužbách;
11.00 pouť v Olešence;
16.00 farní káva na faře, opékání špekáčků
a program pro děti
5. 9. 16.00-17.00 setkání ministrantů

V neděli 11. srpna proběhla v naší farnosti sbírka na sochu sv. Anežky v rámci celonárodní sbírky k 30. výročí svatořečení této národní světice. Vybrala se částka 15 431 Kč a byla zaslána na účet sbírky.

Anežka 2019

30 let od svatořečení Anežky Přemyslovny

Jen pět dní před začátkem sametové revoluce svatořečil papež Jan Pavel II. v Římě Anežku Českou.

Letos v listopadu chystají věřící z celé země pouť do Říma. Předají při ní velký národní dar papeži Františkovi – sochu koruny svaté Anežky od ak. sochaře Daniela Ignáce Trubače doplněnou stuhami s otisky prstů všech Čechů, kteří na dar přispějí. Otisky, které se nevejdou na stuhy, se budou sbírat na speciální archy ručního papíru, jež sochu do Říma doprovodí.