26. září 2020, farní zahrada, Matěj Ptaszek, Honza Pták, Jana Vébrová, Zvíře jménem Podzim, Vilémova kapela, start 15:00, vstupné dobrovolné, 😷 roušky s sebou 🤔

Základní výčet pro letošní ročník festivalu Přibyslavské Nocturno

• Matěj Ptaszek bude vyprávět o své životní etapě, kdy žil v Jižní Americe, vtipně, dojemně se spoustou hloubavých glos zachycujících realitu života v prostředí, v němž se v nádherné přírodní scenérii snoubí lidskost i nenávist, dobrosrdečnost i násilí, historie i moderní svět.
  • Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch,něco jako flašinet a diváci od 5ti do 95ti let.
    • Damúza
  • Jana Vébrová je hodně svérázná a osobitá písničkářka z Lužických hor. Právě ona „vykořeněnost“ tamějšího kraje a nula procent folklóru ji asi donutilo najít si svůj vlastní, na české scéně nevídaný způsob pěveckého projevu, nikde neškolené hry na akordeon a skladebnosti jejích písní. V tomto je naprosto originální, neovlivněná a mimočasová. Svoji každou píseň se snaží vystavět novým, neopakovatelným způsobem.
  • Zvíře jménem Podzim, orchestr složený z hudebníků, přátel, členů blízkých kapel. Kapela, která se potkala na cestě podzimem. Má až 18 hlav. Váží skoro tunu. Absorbovalo celého Kittchena, Aid Kida, Spomenika a 27, půlku Kieslowski, Calm Season, MANU i Půljablkoně, třetinu Obří broskve a MaTeMata. Celý projekt stojí za úsilím Jakuba Königa, který si vybral opravdu citlivé a šikovné spoluhráče. Právě díky nim si může dovolit volně přecházet z folkové jednoduchosti do barokně členitých ornamentů, plných funkčních elektronických prvků, aniž skladby sklouzávají do laciné vykonstruovanosti.
  • Vilémova kapela se sestává ze čtyř dobrosrdečných hochů. Příliš nemluví, raději za sebe nechávají hovořit činy. Dalo by se tak říci, že se jedná o Vilémovu kapelu činu. Debutová deska nese název Yorkshire nebude stát v koutě!

Přijďte, užijte si sobotní podvečer, těšíme se na vás.

Petr Málek

...