[metaslider id=11715]

Jak již víte z Katolického týdeníku nebo odjinud, v Česku se nyní staví nový klášter sester karmelitek. Sestry se odstěhovaly z centra Prahy a jako své nové místo působení si vybraly Drasty u Prahy. Zchátralou zemědělskou usedlost postupně opravují a rozšiřují tak, aby nově vybudovaný klášter sloužil nejen jim, ale i všem příchozím.

Pomoc dobrovolníků je vítána a tak každou sobotu už po několik let přijíždějí lidé z různých koutů naší země přiložit svou ruku k dílu. Stačí se jen nahlásit předem a přijet. Pracovní nářadí a rukavice jsou k dispozici, každému je řečeno, co má dělat. Většinou se jedná o pomocné práce – úpravu pozemku, odklízení, čištění, řezání, mytí a podobně, co každý známe z domova. Můžou přijet jednotlivci, ale i rodiny s dětmi (i malými – ty pracují zase jinak), věřící i nevěřící.

Naše farnost se zapojí do řetězu pomocníků v sobotu 4. 6. Pojedeme vlastními auty tak, abychom v Drastech mohli začít pracovat v 9 hodin ráno. V poledne bude pauza na oběd z vlastních zásob – ohniště pro opékání buřta je k dispozici. Odpoledne budou další 3 hodiny práce a pak už každý domů po své ose.

Prosím všechny zájemce o účast o nahlášení do 30. 5. Pokud budete mít v autě volné místo nebo nemáte sami odvoz, domluvíme se tak, aby jet mohl každý. V případě zájmu můžeme ráno i společně odjet od kostela, aby nikdo kolem Prahy nebloudil 😊

S pomocí sv. Josefa a sv. Václava!

Karin Jajtnerová

karin.jajtnerova@seznam.cz, 774 504 445

...