[metaslider id=11715]

Třetí ročník veřejné připomínky lidí pronásledovaných pro víru – Červená středa – se uskuteční ve středu 25. listopadu 2020.

Zveme farnosti, společenství a všechny lidi dobré vůle k zapojení do akce Červená středa – #Red Wednesday. Smyslem akce je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru.

Česká biskupská konference se tak společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR chce připojit k iniciativě křesťanské organizace Aid to the Church in Need. Akce se v tentýž den koná na dalších místech ve světě – mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, Budapešti, na Filipínách. V Praze proběhne dle aktuálních epidemiologických opatření mezinárodní konference o pronásledování pro víru ve třetím světe, kterou bude bude možné sledovat od 13h online na https://www.facebook.com/IKDPcz/

Jak se lze zapojit?

Zapojit se může každý a to i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci – ve společenství nebo doma.

  • uspořádat společnou liturgii nebo se soukromě pomodlit za pronásledované
  • nasvítit červeným světlem kostel, významnou budovu ve vaší obci, sloup, sochu, ad.
  • zapálit svíčku při setkání, v průvodu nebo doma
  • zorganizovat setkání na symbolickém místě ve vaší obci
  • přečíst (si) texty informující o tématu pronásledování a náboženské svobody

Konkrétní tipy a inspirace najdete v aktuální informační brožuře ke stažení zde.

Místa zapojená do Červené středy (a to třeba i u Vás doma), o kterých nám napíšete, budou zobrazována na interaktivní mapě.

Iniciativa Červená středa se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

zdroj: cirkev.cz

...