[metaslider id=11715]

2015-05-24_Detska_mseV neděli 24. května 2015 se při kázání více než padesát dětí zamýšlelo společně s panem farářem nad životem Panny Marie. Procházely si následující události a povídaly si, co o nich ví:

  • Zvěstování – Panna Maria přijímá Boží pozvání a stává se matkou Božího Syna
  • Návštěva u Alžběty – Maria spěchá ke své příbuzné, aby jí pomohla, protože už je starší a také čeká miminko
  • Ježíšovo narození – Marii se narodil Ježíš v Betlémě
  • Setkání v chrámě – Maria s Josefem přináší do chrámu malého Ježíše, poznává ho stařec Simeon
  • Svatba v Káně Galilejské – když došlo svatebčanům víno,  Maria vyzvala služebníky, aby udělali všechno, co jim Ježíš řekne
  • Ježíšova smrt – Maria stojí spolu s učedníkem Janem pod křížem, když na něm její syn umírá
  • Maria s apoštoly o Letnicích – Panna Maria se modlí spolu s apoštoly ve večeřadle, kde jim je padesátý den po Ježíšově zmrtvýchvstání seslán Duch Svatý…

Poté se děti zamýšlely nad tím, kdo je to Duch Svatý, k čemu ho můžeme přirovnat, zda ho můžeme vidět, jak sledovat jeho projevy… Duch Svatý jako vítr, vánek…?

Aby si mohly děti vše projít ještě jednou doma, dostávaly na památku sešitek o Panně Marii vyrobený podle tohoto souboru: http://brno.biskupstvi.cz/kc/soubory/Maria/Maria_sesitek_def.pdf.

Je to list ve formátu A4, který připravilo Diecézní katechetické centrum Biskupství brněnského k oboustrannému nakopírování. Po rozstřižení je možné sestavit malou knížečku ve formátu A6.

Malé děti mohou využít tuto pomůcku jako omalovánku. Větší děti, které už umí číst a psát, mohou po vymalování odpovídat na připravené otázky. A ty ještě starší děti mohou využít biblické citáty a vyhledávat si citace v Písmu svatém.

Další mše sv., při které bude kázání zaměřeno převážně dětem, bude při slavnosti prvního svatého přijímání dne 21.6.2015 v 9:30 hod.

Fotogalerie

Foto a text: Marie Zrzavá

0 comments

Odpovědět