[metaslider id=11715]

V sobotu 25. června se ve farní stodole v Přibyslavi uskutečnil tradiční Pouťový koncert. Letošní ročník byl výjimečný v tom, že se poprvé před diváky představil Přibyslavský dudácký soubor, zkráceně zvaný PŘIDUS.  Byl to právě kapelník Tomáš Jajtner, který celý koncert doprovázel na dudy. Kapela hrála dále ve složení:  Pavel Linka, Pavel Jajtner, Růžena Dejmalová, Eva Musilová a Tomáš Laudát.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ Já jsem si dudy oblíbil už jako dítě. Vždy se mi líbil klasický český folklor. Proto když jsem dospěl, jedny opravdové dudy jsem si pořídil.“ přibližuje Tomáš Jajtner důvody, které ho vedly k založení kapely.

 

Téměř zaplněná farní stodola si poslechla výběr lidových písní především z oblasti Chodska a Jižních Čech, kde jsou dudy doma. Došlo také na lidovou tvorbu z Přibyslavi a okolí, ztělesněnou lidovou písní „Z Losence si holkou neber, vem si raději z Vepřovýho“, která byla publikem velmi vřele přijata.

 

Všichni návštěvníci koncertu měli také možnost si s dudáckou kapelou sami lidové písně zazpívat. Povedený hudební recitál ocenilo na pět desítek posluchačů bouřlivým potleskem.

Reportáž o tomto  podivuhodném hudebním tělese přinesl i Český rozhlas Region. Poslechnout si ji můžete zde.

 

Honza Málek

0 comments

Odpovědět