[metaslider id=11715]

Loňský rok přišel do naší farnosti nový duchovní správce otec Pavel Sandtner a s ním i nový impuls do příprav a pořádání festivalu Přibyslavské Nocturno. Dvě základní změny, které jsme si připravili pro návštěvníky je přesun termínu z prvního říjnového víkendu na poslední zářijový víkend a vypuštění pátečního programu. Tudíž letošní ročník bude dvoudenní. Interpreti a účinkující tvořící letošní program jsou z velké části spojeny s naším městem Přibyslav a jeho okolím.

Sobotní program bude zahájen ve 14:00 a ukončen bude před sobotní půlnocí. Nedělní program bude v podobě doprovodu bohoslužeb v 8:00 a 9:30. Farní kostel Narození svatého Jana Křtitele, farní stodola, farní zahrada, farní sál, to vše jsou místa, kde festival bude probíhat. Program je opravdu pestrý, nikterak věkově omezený, a tak mi prosím dovolte, Vám ho krátce představit.

Hudebně vzdělávací a zábavný workshop pod patronátem učitelů Základní školy Přibyslav. Pohádka nejen pro děti v podání divadelního souboru JenTak z Havlíčkové Borové. Workshop s Drumbeny, originální český víceúčelový, ekologický výrobek. Vystoupení Dívčího pěveckého sboru Prímadonky  pod vedením Ondřeje Štefáčka (ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod), se kterými vystoupí sólisté Michaela Štefáčková, Ondřej Štefáček a Barbora Mičková. Cestopis přibyslavských dobrodruhů a jejich cesty po Íránu 2015. Večerní program ve stodole bude pod taktovou Jany Blažkové (akordeon), Jana Krejčího (housle) a jejich hudebního vystoupení, kapely OHS a jejich nezapomenutelných hudebních chvilek, kapely Bratranci Veverkové hrají Jethro Tull a také kapely Jelen, jejíž tři členové jsou přibyslavskými občany. Nedělní program je v podobě hudebního doprovodu bohoslužeb, o který se postará schola mládeže sousední římskokatolické farnosti Nížkov. Zajištěn bude doprovodný program, hospůdka a jiné. Vstupné na celý festival je dobrovolné!

Podrobný program a informace najdete v dalším vydání Přibyslavského občasníku, na stránkách festivalu – www.farnostpribyslav.cz, facebookovém profilu festivalu – facebook.com/PribyslavskeNocturno.

Přijměte tedy pozvání na 17. ročník festivalu.

Petr Málek a tým Nocturno 16

...