O víkendu 10.-11.1.2015 se v Přibyslavi a okolí uskutečnil další ročník tříkrálového koledování.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2015 na Přibyslavsku

Při letošní Tříkrálové sbírce v Přibyslavi a v okolních obcích, kterou každoročně organizujeme ve spolupráci s Oblastní charitou Havlíčkův Brod, se vybralo celkem 219213 Kč. Tato částka je o 12 tisíc Kč vyšší než v loňském roce.

Podrobné výsledky sbírky jsou k dispozici na tomto odkazu.

Poděkování

Poděkování patří dětem, mládeži a dospělým, kteří se aktivně zapojili do Tříkrálové sbírky jako koledníci a vedoucí. Velký obdiv si zaslouží maminky, které si našly čas a a ujaly se vedení skupinek tří králů. Některé chodí každý rok pravidelně. Velkou zásluhu na zdárném průběhu sbírky mají ti, kdo pomáhali s organizací v okolních samostatných obcích a v místních částech Přibyslavi.

Se sbírkou je spojena také nutná administrativa, při které nám vydatně pomáhali představitelé Městského úřadu Přibyslav, obce Modlíkov, obce Nové Dvory, obce Olešenka, obce  Stříbrné Hory a obce Žižkovo Pole, všem patří díky.

Velké poděkování patří hudebnímu souboru LA VIA za účinkování na Tříkrálovém koncertě, který se uskutečnil 3.1.2015 v Kostele Narození sv. Jana Křtitele v Přibyslavi.

Srdečně děkuji také panu faráři Zdeňku Kubešovi za jeho podporu a poskytnutí zázemí pro Tříkrálový koncert a Tříkrálovou sbírku ve farním areálu.

Sebelepší organizace Tříkrálové sbírky by nebyla nic platná, kdyby se nenašli štědří dárci, kteří svým darem vyjadřují svou sounáležitost s potřebnými. Díky této skutečnosti je již tradičně Přibyslavsko v Tříkrálové sbírce úspěšné. Nikdo z nás neví, zda někdy sám nebude potřebovat pomoc a péči druhých.

Přehled výsledků Tříkrálové sbírky na Přibyslavsku od roku 2010

rok 2015 – 219 213 Kč
rok 2014 – 206 854 Kč
rok 2013 – 200 881 Kč