[metaslider id=11715]

V páteční podzimní podvečer 21.října se  ve farním sále přibyslavské fary uskutečnila přednáška známého jihočeského cestovatele, studenta Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Šimona Hellera o jeho expedici po Západní Sahaře. Západní Sahara je Marokem anektované území v západní části Afriky, při pobřeží Atlantického oceánu. Z celé cesty pořídil cestovatel fotografie, kterými doplňuje poutavým a osobitým stylem své vyprávění. Posluchači si tak mohou poslechnout jakýsi komentovaný cestopis.

Přednáška se uskutečnila v rámci Misijního týdne, který prožívají všichni křesťanští věřící po celé zeměkouli. Ani v přednášce o Západní Sahaře nechyběly zmínky o křesťanských misionářích, kteří v chudých oblastech Afriky mají své nezastupitelné místo, ať už jako poslové křesťanské víry či jako pomocníci v různých oblastech afrického života.

Šimon Heller vydal v listopadu knihu s názvem „Západní Sahara aneb Šepot kriminálu„. Kniha doplňuje některé příběhy a pasáže, které již zazněly na přednášce, především však s velkým zaujetím popisuje kulturu a mentalitu afrických lidí, do publikace jsou zařazeny i fotografie s popiskami. Knihu lze zakoupit  po dohodě s panem Martinem Ležákem (Žižkova ulice 102, Přibyslav; emailová adresa: martas.lezak@seznam.cz).

 

Martin Ležák

0 comments

Odpovědět