[metaslider id=11715]

2015-12_Dlan_zivotuProsba z Hamer, kde se pomáhá dětem:

Do azylového domu pro těhotné ženy v tísni právě nastoupila mladá těhotná žena. Vyrůstala v dětském domově. Její matka o ni nestála, otce ani nezná, a tak skončila v „ústavu“. Vyrůstala na místě, kde ji nikdo nenaučil uvařit něco dobrého, nevedl ji k tomu, jak má správně hospodařit s penězi… Nikdo ji nezakotvil v pravých hodnotách. A také neměla šanci poznat, jak to vypadá, že ji někdo skutečně rád. Skutečně, ne jen slovy a prázdnými sliby. Dnes je těhotná, smutná a sama a čeká ji ještě dlouhá cesta, než se skutečně postaví na vlastní nohy a ponese odpovědnost za život svůj i svého dítěte. Na této cestě učení jsme tu pro ni a její dítě my – pracovníci z azylového domu pro těhotné matky v tísni.

Milí přátelé z přibyslavské farnosti,
ráda bych Vám představila dílo pomoci nenarozeným dětem, na kterém naše organizace pracuje již osm let v Hamrech u Hlinska.

Když jsme před dvaceti lety začali přemýšlet, jak pomoci nenarozeným v naší společnosti, došli jsme k závěru, že jim můžeme pomoci jen tím, že podpoříme jejich matky. Ženy, které se nacházejí v tíživé situaci spojené s těhotenstvím. Od roku 2008 tedy provozujeme azylový dům pro těhotné maminky a matky s dětmi.

Ne vždy si žena za svůj smutný příběh „může sama“, jak se říká. Někdy se ocitne v tísni jen proto, že uvěřila člověku, který se později ukázal jako nehodný důvěry. Nebo v dětství sama neměla zázemí, které by jí ukázalo, jak se v životě dobře zařadit. Život jejího nenarozeného dítěte je pak zbytečně ohrožen. Někdy se žena uchyluje k potratu jen proto, že nemá nikoho, kdo by jí pomohl.

Chtěla bych proto také Vás přizvat k našemu dílu pomoci – pomoci nenarozeným.

Stává se, že žena do našeho azylového domu přijde bez prostředků. Chvíli pak trvá, než získá dávky, na které má nárok. Málokteré z našich klientek otec jejích dětí přispívá dobrovolně; často se tyto otázky musí řešit soudní cestou. Pro situace, kdy se matka dostane do tíživé situace a řeší ji s námi, využíváme ochoty dárců, kteří přispějí praktickou pomocí.

Po dohodě s P. Sandtnerem se můžete podle Vašich možností  zapojit do sbírky potravin. Maminkám a dětem pomohou například tyto potraviny: přesnídávky ovocné i zeleninové, masové konzervy, mléko sušené i trvanlivé, čaje dětské i obyčejné, luštěniny, dětské piškoty, dětské sušenky, melta, granko, kakao, těstoviny, cukr, mouku, rýží, olej, zavařeniny, kompoty, puding, instantní potraviny, brambory, ovoce apod.

Sbírka trvanlivých potravin pro naše děti a jejich maminky proběhne v sobotu 12. prosince 2015 v prostorách skautské klubovny od 8 do 12 hodin.

Předem děkuji jménem každého malého dítěte, kterému pomůžete.

Věřím, že Vám Pán, dárce života, odplatí Vaši dobrotu a vnímavost.

Mgr. Pavla Glogarová
Hamry 107
539 01 Hlinsko v Čechách
tel.: 733 125 261
email: glogarova@dlanzivotu.cz
www.dlanzivotu.cz

1 comment

Odpovědět