[metaslider id=11715]

V neděli 31. ledna slaví svátek sv. Jan Bosko. K této příležitosti byla v kostele instalována výstava o jeho životě, která byla vytvořena v loňském roce v rámci výročí 200 let od jeho narození. Do našeho kostela ji zapůjčilo Salesiánské hnutí mládeže a bude zde k dispozici do neděle 14. února 2016.

Ve spolupráci s odborníky bylo vytvořeno 9 celobarevných „Roll-up“ bannerů, které formou kreslených obrázků doplněných o krátké texty poutavě představují život Dona Boska. Výstava je zaměřena zejména pro děti, ale bezpochyby zaujme i dospělé.

„Jan Bosko byl mužem velké víry a autentičnost modlitby vidí především v osobním rozhodnutí měnit sebe. Věděl, že nemůže věrohodně předávat hodnoty evangelia, jestliže je nejprve nežije sám. Toužil především po spáse duší mladých lidí, které mu Hospodin svěřoval. Svým životem ukazoval všem, jak je důležité zapálené a milující srdce.“

Těmito slovy začíná úvodní banner výstavy o životě Dona Boska. Více v následující fotogalerii či přímo v kostele.

Fotogalerie:

Text a foto: Marie Zrzavá

0 comments

Odpovědět