[metaslider id=11715]

V pátek a sobotu 17. a 18. října se ve Věžnicích uskutečnila dlouho očekávaná akce, taneční vikariátní setkání mládeže.

V sále vežnického kulturního domu se sešlo přes 35 mladých lidí z různých koutů havlíčkobrodského vikariátu, aby si rozšířili své taneční schopnosti. Pod vedením Lukáše Skrotta a Marušky Jaškové – tanečního páru ze Zábřeha – se měli všichni možnost naučit cha-chu, waltz a tango v podobě, která se v běžných tanečních neučí.

Mimo tancování zbýval také prostor ke společnému setkání, povídání a nechyběl ani duchovní program, kdy otec Pavel v pátek i sobotu sloužil mši svatou v nedaleké vežnické kapli a v sobotu ráno měl katechezi o tanci na základě dvou biblických textů: král David tančící před Boží schránou (2S 6,12-23) a Salome tančící před Herodem (Mk 6,21-28).

Poděkování za tuto velice vydařenou akci patří Martině Matouškové, že s Lukášem a Maruškou navázala kontakt na loňském Celostátním setkání mládeže v Táboře a stála u zrodu myšlenky takovouto akci uspořádat, dále otci Pavlu Sandtnerovi a Aničce Henzlové za vlastní realizaci vikariátka a v neposlední řadě také Marušce a Lukášovi za to, že obětovali svůj volný čas a přijeli se podělit o své taneční dovednosti.

Fotografie z vikariátka

Další fotografie z vikariátního setkání můžete stáhnout zde.

...