[metaslider id=11715]

2015-11_02_KostelIMG_8716Začátek listopadu je pevně spjat se vzpomínáním na naše drahé zemřelé. V pondělí večer se konala společná bohoslužba, která byla obětována za všechny zemřelé, zvláště jsme na ní vzpomínali na ty, jejichž jména byla napsána na lístečkách v ošatkách pod obětním stolem.

Také chceme obzvláště pamatovat na ty, kteří zemřeli v loňském roce. Na jejich památku je vyrobeno velké tablo, kde jsou uvedena jejich jména.

Po bohoslužbě se šlo průvodem na hřbitov. Tam pokračovala pobožnost, ve které se přítomní modlili za naše zemřelé. Na hřbitově bylo několik zastavení, na nichž se modlilo za kněze, za rodiče, za naše blízké a dobrodince a za všechny zemřelé, zejména za ty, za které se modlí málokdo…. Po cestě se zpívaly žalmy a na závěr udělil P. Pavel Sandtner všem přítomným požehnání. Celá pobožnost byla zakončena zpěvem písně „Matičko Kristova, klíčnice nebe, za duše v očistci prosíme tebe…“.

Odpočinutí věčné dej všem zemřelým, Pane, a světlo věčné ať jim svítí, ať odpočívají ve svatém pokoji!

Marie Zrzavá

Fotogalerie

Foto: Marie Zrzavá

0 comments

Odpovědět