[metaslider id=11715]

Želivský klášter v noci

V době léta a prázdnin navštěvují mnozí z nás různé památky. Nedaleký premonstrácký klášter v Želivě, na kterém se podepsala při rekonstrukci po požáru v 18. století i ruka architekta Jana Blažeje Santiniho, zve zájemce na prázdninovou akci: prohlídku kláštera v noci.

Klášter byl založen již ve 12. století pro benediktiny. Nejedná se pouze o budovu kláštera, ale o rozsáhlý komplex budov (konvent, opatství, Trčkův hrad, klášter). Byl zničen husitskými vojsky a ve své historii několikrát vyhořel. Během komunistické éry sloužil jako internační tábor pro kněze nebo psychiatrická léčebna. Svůj původní účel získává zpět v roce 1991, kdy se do kláštera znovu vrací řád premonstrátů.

Možnost zúčastnit se těchto prohlídek máte 21. nebo 28. srpna od 21.30.

f-6068

 

0 comments

Odpovědět